• 800-610-4575

نکات مهم در افزایش اعتبار

نکات مهم در افزایش اعتبار

با توجه به اهمیت زیاد امتیاز اعتباری برای اشخاص ، شرط عقل حکم می‌کند که هر شخص نهایت تلاش خود را جهت بالا بردن امتیاز اعتباری خود به عمل بیاورد. علاوه بر رعایت و آگاهی‌ از همه ی نکاتی که قبلاً توضیح داده شده، شما با عمل به نکات زیر می‌توانید به افزایش امتیاز اعتباری خود کمک کنید:

۱. با توجه به اینکه احتمال پیشامد اشتباه در ثبت سابقه اعتباری هر شخص وجود دارد، بهتر است هر شخص حداقل سالی‌ یک بار امتیاز اعتباری خود را چک کند و در صورت وجود اشتباه آن را به سرعت گزارش کند.

۲. کردیت کارت و حساب‌های اعتباری خود را تسویه کنید اما آن‌ها را نبندید (مگر اینکه مجبور شوید. در این صورت، اول از بستن کارت‌ها یا حساب‌های جدیدتر شروع کنید). وجود اعتبار دست نخورده در سابقه شما از دید موسسات مالی‌ نشانه برنامه‌ریزی صحیح و کنترل شما روی مسایل مالی‌تان می‌باشد.

۳. داشتن انواع مختلف حساب‌های اعتباری از جمله کردیت کارت، لاین-اف-کردیت و وام اتومبیل می‌تواند به بالا بردن امتیاز اعتباری کمک کند. داشتن فقط یک نوع اعتبار (مثلا داشتن چند نوع کردیت کارت بدون داشتن انواع دیگر حساب‌های اعتباری یا وام) تاثیر مساعدی روی این امتیاز نمی‌گذارد.

۴. سعی‌ کنید هرگز تمام اعتبار موجود در کردیت کارت یا لاین-اف-کردیت خود را استفاده نکنید. استفاده کمتر از ۳۰% از اعتبار خود ایده‌آل‌ترین حالت، جهت بالا نگاه داشتن امتیاز اعتباری شخص است. به عنوان مثال اگر کردیت کارتی دارید که اعتبار آن ۱۰۰۰ دلار می‌باشد، سعی‌ کنید هر ماه بیش از ۳۰۰ دلار از آن برداشت نکنید. چنانچه بیش از ۳۰۰ دلار از اعتبار خود استفاده کردید حتما پس از دریافت قبض کردیت کارت، همه بدهی خود را تسویه کنید تا امتیاز شما در حد مطلوب باقی‌ بماند.

۵. هرگز اجازه ندهید پرداخت قبض‌هایتان عقب بیفتد. در صورتی‌ که به هر دلیلی‌ قادر نیستید قبضی را پرداخت کنید بلافاصله با شرکتی که به آن بدهی دارید تماس بگیرید و دلیل عدم پرداخت را با آن‌ها در میان بگذارید. اکثر شرکت‌ها جهت رفاه حال شما تسهیلاتی قائل می‌شوند.

۶. هرگز اجازه ندهید بدهی عقب افتاده شما به دست شرکت های کالکشن سپرده شود. مهم نیست که قرض شما ۱۰ دلار یا ۱۰،۰۰۰ دلار است. زمانی‌ که قبض شما به آژانسهای کالکشن سپرده شد امتیاز اعتباری شما به شدت آسیب خواهد دید.

۷. بسیاری از کردیت کارت‌ها به صاحبان آن اجازه می‌دهند تا از سقف اعتباری خود بالاتر بروند. به عنوان مثال شخصی‌ که ۱۰۰۰ دلار کردیت کارت دارد گاهی‌ می‌تواند با کارت خود ۱۲۰۰ دلار خرید کند. شرکت‌های اعتباری جهت رفاه حال مشتریان خود، این امکان را در اختیار مشتریانی که سابقه خوبی‌ دارند قرار می‌دهند. چنانچه از سقف اعتباری خود بیشتر خرج کردید بلافاصله اقدام به پرداخت آن مقدار اضافه نمایید. چرا که فراتر رفتن از سقف مبلغ کردیت کارت، تاثیر نامطلوبی روی امتیاز شما خواهد گذشت.

چک کردن امتیاز توسط خود شخص هیچ تأثیری روی امتیاز اعتباری ندارد. حتی اگر شخص هر روز امتیاز خود را چک کند.

داشتن فقط یک نوع اعتبار (مثلا داشتن چند نوع کردیت کارت بدون داشتن انواع دیگر حساب‌های اعتباری یا وام) تاثیر مساعدی روی این امتیاز نمی‌گذارد.

به امید کسب امتیازات هر چه بالاتر برای همه شما

Posted by Arian Eghbali / Posted on 03 Jun